FAQ - často kladené otázky


S jakou verzí Minecraftu se připojím na server?
Na server se můžeš připojit s verzí 1.8. a vyšší.

Jaké módy na serveru mohu používat?
1) Veškeré estetické modifikace (například shadery, jas) [blinking skin mód je na serveru zakázán]
2) Veškeré modifikace, které hráče informují, nebo něco indikují (například status brnění, status efektů, minimapa, damage indicator)
3) Módy zlepšující výkon hry nebo zlepšující připojení k serveru (například módy zlepšující FPS)
Veškeré módy jsou používány na vlastní nebezpečí.


Jak mohu nahlásit nějaký problém/návrh/dotaz?
Stačí, aby ses přihlásil se svými herními údaji na stránku info.qplay.cz, kde rozklikneš sekci "Mé tickety" a vytvoříš nový ticket s jakoukoliv otázkou či informací. Zodpovězeno ti bude nejpozději následující den (pokud jsi odeslal ticket Vedení serveru, může to trvat i déle).

Potřebuji získat unban, obdržel jsem ban neprávem, co mám dělat?
Na stránce info.qplay.cz vytvoříš typ ticketu "Žádost o Unban", kde o unban zažádáš. Zodpovězeno ti bude nejpozději následující den.

Kde si mohu změnit heslo nebo jméno?
Heslo si můžeš změnit na stránce info.qplay.cz, tam se přihlásíš se svými herními údaji a v sekci "Změnit heslo" změnu provedeš. Jméno si můžeš změnit na stejné stránce v sekci "Změna nicku".

Kde zjistím základní údaje o svém herním účtu?
Základní údaje o svém účtu zjistíš na stránce info.qplay.cz, můžeš tam zjistit statistiky, první a poslední přihlášení, svou IP adresu, expiraci svého VIP účtu a další potřebné informace.

Jak si mohu převést coiny na jiný účet?
Samotné coiny nelze převést. Na stránce info.qplay.cz nabízíme migraci celého účtu/změnu jména (coiny, statistiky, VIP atd.).

Chci se stát členem A-Teamu, jak toho mohu docílit?
Záleží, jakou pozici chceš vykonávat. Nábory na pozici Helper bývají až třikrát do roka formou formuláře a jsou vždy vyvěšeny na Discordu QPlay.cz nebo Instagramu QPlay.cz. Chceš-li se stát builderem, musíš si napsat ticket na stránce info.qplay.cz s žádostí o osobní pohovor. Podrobnější informace jsou uvedeny v sekci pozice

Jakým způsobem mohu podpořit server?
Server můžeš podpořit koupí jakéhokoliv VIP účtu, více informací o VIP účtech nalezneš na Jak si koupit VIP?.

Jak se mohu stát YouTuberem?
Můžeš nám poslat žádost o YouTubera pomocí ticketu na stránce info.qplay.cz nebo ti může samotné Vedení serveru předložit nabídku. Více informací o YT nalezneš na YouTuber

Jaké výhody získám s Permanentním VIP (PVIP)?
Permanentní VIP vlastní veškeré výhody jako VIP, včetně týdenních odměn. Každý týden si může vyzvednout 1 000 coinů u Rewards postavičky, která se nachází na hlavním lobby.

Jak se připojím na Discord?
Na náš Discord server se připojíš skrz pozvánku, která se nachází na discord.qplay.cz.

Jak se připojím na TS3?
Zaprvé si musíš TS3 stáhnout (www.teamspeak.com/downloads). Po instalaci stačí v horní liště "Connections" vyplnit své herní jméno a IP adresu: ts3.qplay.cz a kliknout na "Connect".

Někdo je za mě již zaregistrovaný, co mám dělat?
Stačí si zaregistrovat účet na https://registrace.qplay.cz (kolonku "Nick" můžeš nechat prázdnou) a následně postupovat podle návodu na Můj nick je již zaregistrovaný.

Zapomněl jsem heslo, jak si ho mohu resetovat?
Resetování hesla lze provést na stránce heslo.qplay.cz. Pro resetování bude potřeba, abys zadal e-mail, který máš přiřazený k účtu. Pokud e-mail přiřazený nemáš, tak je resetování většinou nemožné, můžeš si ale zaregistrovat nový účet a kontaktovat nás na stránce info.qplay.cz, je možné, že ti i přesto heslo dokážeme resetovat.

Jak lze ze serveru nahlásit cheatera?
Hráče za cheaty můžete jednoduše zadarmo nahlásit pomocí příkazu /report nick a následně v inventáři stačí zvolit nahlášení cheatera (item železného meče). Členi QPlay teamu poté prověřují hráče s co nejvíce nahlášeními (pokud tedy chcete, aby byl daný cheater potrestán co nejdříve, tak je třeba, aby jej nahlásilo co nejvíce hráčů). V případě, že díky vašemu reportu bude cheater potrestán, tak se vám v chatu zobrazí zpráva, že byl daný hráč zabanován.
[Report] Your report on player Tester has been successfully solved. The cheater has been banned.

Z důvodu větší efektivity je naší prioritou hlavně blokovat cheatery, co zrovna v dané chvíli cheaty používají, proto se vámi vytvořený report po 10 minutách skrývá, pokud ale i po 10 minutách váš report nebyl vyřešen zabanováním cheatera a cheater stále cheaty používá, tak váš report můžete obnovit opětovným nahlášením. Tímto omezením chceme docílit toho, že budeme pomáhat hlavně hráčům, na jejichž aréně v dané chvíli cheater cheaty používá.

Pro nahlášení cheaterů využívejte výhradně tento report systém.